Známé české večerníčky

Večerníček je program, který je přibližně deset minut dlouhý a slouží k zabavení dětí před spaním. Večerníček s papírovou čepicí se začal vysílat už v roce 1965. Zásluhy se připisují Václavu Bedřichovi. V roce 2015 už oslavil neskutečných 50 let vysílání. Tady je teda několik známých dětských pohádek.

dítě u televize

1. O krtkovi

Série pohádek, kde je hlavním hrdinou krtek, který zažívá dobrodružství s jeho zvířecími kamarády jako je zajíček, žába a myška. Režii se ujal Zdeněk Miler. Zajímavostí je, že po jeho smrti jeho vnučka povolila vznik nových dílů. Tyto animované pohádky se jmenují Krtek a Panda a jedná se o česko-čínské pořady.

2. Pat a Mat

Velmi humorný animovaný seriál, kde se objevují dva kamarádi, kteří nejsou až tak zruční. Ale vždycky se situaci snaží vylepšit – tím ji samozřejmě zhorší. Avšak nakonec vždy vymyslí alternativu, nikdy se na sebe nezlobí, a když dosáhnou úspěchu, potřesou si rukama. To jsou typické rysy seriálu.
pohádkový zámek

3. Rákosníček

Stejnojmenná postava Večerníčku, která má na hlavě pár vlásků, které tyčí nahoru jako antény. Sice mi přijde, že jeho popularita už dávno poklesla, přesto je to jeden z nostalgických kousků české historie.

4. Maxipes Fík

Od režiséra Václava Bedřicha vznikl tento unikátní seriál, který vznikl v roce 1975. Jeho úvodní znělku zná snad každý. Velký pes, který se sotva vejde do své boudy, zažívá dobrodružství s jeho kamarádkou. Velmi humornými okamžiky jsou zajíc a myslivec.

5. Říkání o víle Amálce

Jedná se o československý seriál, vytvořený Václavem Čtvrtkem. Seriál je tvořen jednou sérií, kde se víla Amálka snaží pomáhat všem lidem a zvířátkům.

6. Bob a Bobek

Králíky z klobouku zrežíroval již zmíněný Václav Bedřich. Dva králíci, kteří žijí v kouzelném klobouku, který je vždy zavede na neočekávatelná místa. Již dříve v roce 2015 se Bob a Bobek stali maskotem Mistrovství světa v ledním hokeji.

7. O loupežníku Rumcajsovi

Z dílny kreslíře Radka Pilaře vznikl tento animovaný seriál. Hlavními postavy tvoří loupežník Rumcajs, jeho manželka Manka a jejich syn Cipísek. Zažijí mnoho dobrodružství a snaží se překonat fakt, že je jičínské knížectvo chce vyhnat z jejich lesa Řáholce.

Našli jste nějaký z vašich oblíbených Večerníčků? Dejte vědět.