Strašák jménem CHOLESTEROL


Cholesterol. Tohle slovo můžete slyšet skoro na každém vašem kroku. U lékaře, na cestách, prostě všude. Ale co to vlastně vůbec je a proč nás to všude straší? V dnešním článku se dozvíte mnoho zajímavých informací, které vám budou určitě velmi užitečné.
Naše játra jsou schopny každým dnem vyrobit až jeden gram. Je pro naše tělo velmi potřebný a jeho nedostatek nebo naopak i přebytek může způsobovat nepříjemné problémy. Je důležité, aby jej bylo tak akorát. Jednu část si tělo vytvoří samo a část druhou bychom měli do těla dodávat ve formě potravin. V dnešní době už existuje opravdu velké množství potravin,
které cholesterol obsahují.
topinka a vajíčka
Díky nadbytku cholesterolu se mohou začít ucpávat cévy a může to vést až k samotnému kornatění tepen. Pokud se nebudeme o svůj cholesterol dostatečně starat, je zde možný výskyt infarktu nebo mozkové mrtvičky. Je tedy nutné, mu věnovat opravdu velkou pozornost.
Možná budete překvapeni, ale vysoký cholesterol je i dědičný. Zvýšený cholesterol mohou mít ale i lidé, kteří mají problémy s krevním tlakem, cukrovou nebo trpí nadváhou.
oblíbený burger
Snížit jej můžete pomocí upravení vašeho životního stylu. Možná vám někdo řekne, že to není tak jednoduché. To ale vůbec není pravda. Pokud máte silnou vůli, pak věřte, že to bez problémů dokážete. Velmi dobrým pomocníkem pro vás může být ale i ovoce a zelenina. Dále pak různé druhy luštěnin, ryby nebo bílé maso. Těch potravin existuje opravdu velké množství. Pokud budete ve velkém množství konzumovat česnek nebo cibuli, pak máte vyhráno. Jako velké plus pro vás bude nějaký ten pohyb, omezení kouření a kávy.
Těch způsobu, jak cholesterol snížit je opravdu hodně, stačí si jen vybrat.
Pokud tedy s vysokým cholesterolem bojujete, zkuste vyzkoušet nějaké potraviny z našich rad. Uvidíte, že pozitivní výsledek je stoprocentně zaručen.
Tak vzhůru do boje!