Autoskla a další možnosti

Okna v automobilu neplní jen úlohu ochrany řidiče a spolucestujících před nepříznivými podmínkami, tj. déšť, vítr, sníh apod. Okna patří mezi jeden z importantních elementů vašeho plechového kamaráda. Z toho vyplývá, že v zájmu nejen o vlastní bezpečnost není vhodné jezdit v autě mající poškozené sklo. Pro každého řidiče by mělo být samozřejmostí, aby udržoval skla v perfektním a bezchybném stavu.
detail Subaru 
V případě poškození autoskla v obsáhlejším rozsahu je třeba provést výměnu. Nemusí však vždy znamenat razantní finanční zásah. Ve většině případech se jedná o výměnu s využitím z pojistné události. Autorizované servisy provedou nejen náležitou výměnu, ale též pomohou s vyplněním potřebné dokumentace pro vaši pojišťovnu.
 
Druhy autoskel
 

  1. Antireflexní – z vnitřní strany opatřeno speciální povrchovou modifikací, tímto je potenciální odraz snížen až o čtyřicet procent odlesků, které se na ploše skla objeví. Předností tohoto typu je, že nevyžaduje jakoukoli údržbu či péči.

 

  1. Akustické – regulace hlučnosti z vnějšího prostředí. Potenciální použití v rámci zasklení vozidel s tenčím sklem, neboť redukuje kompletně váhu vozu a tím i spotřebu paliva.

 

  1. Celoroční – aneb pro jakékoli roční období. Jedná se o sklo, které poskytuje bezpečnost. Díky skryté vrstvě na čelním skle je udrženo v létě přijatelnější klima uvnitř vozidla. V zimě naopak tato neviditelná vrstva zachovává sklo čisté od sněhu. Jedná se o technologii snižující nejen spotřebu v rámci pohonných hmot.

 

  1. Elektrokovová vrstva – typ skla zajišťující atmosférický účinek. Je na vás, jak si sami nastavíte propustnost světla. Využití tohoto typu je ideální pro panoramatické střechy automobilu.

 

  1. Hydrofobní – sklo zapuzující vodu, tím poskytuje vyšší komfort v rámci jízdy v dešti, zároveň poskytuje mnohem lepší viditelnost v této nepříznivé situaci. Viditelnost se týká i míst, která jsou mimo dosah stěrače.

 

  1. Laminované – jedná se o dva kusy skel spojené polyvinylutyralovou fólií. V případě rozbití skla zůstanou malé části skla na této fólii a tím tak není ohrožena celá posádka vozu. Pozitivní stránkou skla je, že zajišťuje maximální bezpečnost pro cestující ve vozidle.

 

  1. Vyhřívané – prostřednictvím technologie je potenciální rychlé odstranění námrazy, ledu i zamlžení skel. Tímto poskytuje komfort v rámci využívání automobilu.

 

  1. Integrovaná soustava – jedná se o využití moderní technologie v rámci zabudování do skel různé komunikační senzory i antény, jako například anténa pro příjem GSM signálu pro mobilní telefon.

 přední sklo automobilu
 
Alternativa v podobě tónování
 
Tónovaná neboli zabarvená autoskla jsou vyráběna na bázi jako normální vrstvená skla. Jen zabarvení není zajištěno fólií, ale skleněnou vrstvou. Smyslem je regulace světla, které proniká do interiéru automobilu, stejně tak i mají efektivitu v rámci teploty uvnitř vozu. Také slouží jako ochrana proti potenciálnímu oslnění.