Starejte se o pH vaší vody

Co bychom si od letních měsíců všichni přáli? Jednoznačně to, abychom je mohli strávit u vody a osvěžit se během horkých letních dnů – nejlépe v našem vlastním bazénu. V současné době si pořizuje zahradní bazén každý, kdo má volné místo na zahradě a vodě se rozhodně nevyhýbá.
Bazén však nepřináší pouze radost z jeho užívání, ale bohužel i starosti ohledně úpravy jeho vody, která by měla být provedena v pravidelných intervalech. A klíčovým úspěchem k tomu, abychom dosáhli perfektně zářivé vody je to, že budeme sledovat hodnotu pH.

ph vody

Jak na to?

Vědět, jakou hodnotu pH vody v bazénu máte, je dobré z jednoho prostého důvodu. Pokud se bude pohybovat v rozmezí, které je doporučeno (tedy 6,8 až 7,5) můžete se spolehnout na to, že vaše chemické přípravky vám poslouží jako funkční v každém ohledu.

  • Chemie do bazénu funguje totiž pouze tehdy, když je rovnováha pH v normě.

Účinnost tablet, které používáte na úpravu vaší vody se výrazně snižuje v případě, když zanedbáte právě to, že se jeho hladina značně snížila nebo zvýšila.
Abyste měli přesnou informaci k tomu, jak na tom stojí vaše bazénová voda, pořiďte si do vaší výbavy příslušenství tester, který vám jeho hladinu změří během krátké chvíle. Jestli zjistíte, že není v dobrých hodnotách, použijte na jeho úpravu příslušné přípravky, které nalezete v kategorii „Chemie do bazénu na úpravu pH“.
Můžete jich zakoupit jako koncentrát nebo ve formě granulované chemie.

nohy v bazénu

A léto může začít

Pokud budete pravidelně kontrolovat pomocí testeru to, jak na tom stojí vaše voda v koupací nádrži, oplatí vám to tím, že u ní strávíte dokonalé léto plné pohody a osvěžení.

  • Udělejte vaši koupací sezónu nezapomenutelnou, a to jenom díky tomu, že budete věnovat pozornost všemu, co bude vaše voda nezbytně potřebovat, aby byla průzračná a čistá.

Vaše snaha a péče se vám vyplatí, protože bude vaše koupání v bazénu probíhat bez problémů a možných komplikací s úpravou bazénové vody.