Fenomén seznamování

Seznamování na internetu bylo v dřívějších časech pro mnoho lidí nepřijatelným způsobem hledání lásky. Lidé to před známým okolím skrývali a zažívali pocity studu. Mnoho lidí si i dodnes myslí, že na internetu se můžeme seznámit pouze s podivíny, sexuálními loudily a dalšími zvrhlíky. Moderní doba nám ale přinesla ohromný rozvoj technologií a lidé na internetu tráví většinu času. Není tedy divu, že stejně jako objednávání si oblečení či jídla online, tak i hledání lásky přešlo do internetového světa. Dnes se tedy na seznamkách z velké části seznamují lidé, kteří nemají například dostatek času nebo chuť, aby hledali svou spřízněnou duši ve venkovním světě ve víru společnosti. Samozřejmě tu stále určitě narazíte na lidi, kteří hledají pouhé povyražení, či jsou to úchylové. Proto nezapomínejte na obezřetnost.
Kreslené srdce na telefonu

Placené nebo zdarma

Na internetu můžete najít nepřeberné množství internetových seznamek. Od seriózních a placených stránek až po naprosto volně přístupné bez žádné kontroly serveru. Nejčastěji se uvádí, že pokud chcete najít protějšek na vážný vztah, připlaťte si za rezervaci na seriózním webu. Neboť kdo chce vynaložit úsilí na hledání lásky, je ochoten zaplatit si registraci. Naopak mnohem více nežádoucích protějšků se přihlásí na bezplatné seznamky pro hledání povyražení.
Stín, silueta, muž a žena

Jaký je postup?

Na klasických seznamkách začíná celý proces vytvořením profilu, přidáním fotografií, uvedením svých charakteristik a popisu osobnosti a v neposlední řadě zapsání informace, jestli hledáte vážný vztah nebo povyražení. Váš profil se následně zobrazí na zdi, kde si mohou protějšky prohlížet profily druhých. Vždy když se na vás někdo podívá, oznámí vám to web. Protějšky si také navzájem mohou dávat zalíbení. Během toho všeho vám začnou protějšky psát zprávy, které musíte nejdříve přijmout či odmítnout. Můžete si procházet profily a posílat zprávy, odpovídat a zkrátka chatovat a navazovat kontakty. Zbytek seznamování je tedy už jenom na vás.