Solární sprcha vám poskytne to pravé letní osvěžení

Rádi byste měli na své zahradě nějaké letní osvěžení? Toužíte po vodních radovánkách? To se vám nyní může splnit i v případě, kdy nemáte dostatek prostoru na bazén, anebo jej z různých důvodů na své zahradě nechcete. Stačí, když si pořídíte praktickou solární sprchu na zahradu, a i vy budete mít k dispozici vítané vodní osvěžení, kdykoli vám přijde vhod.

kapky

Velkou výhodou solární sprchy je jistě to, že vám na pozemku zabere opravdu jen nezbytné minimum místa. Můžete mít zahrádku malou jako dlaň, dokonce můžete mít vedle domu jen zanedbatelný pruh půdy, a i tak vám to bude stačit. Sprcha se na zahradu umísťuje s pomocí pevného podstavce tak, že ji přišroubujete k vhodnému podkladovému materiálu, třeba k betonu. Sice není přenosná, ovšem pokud se nakonec rozhodnete pro jiné umístění, třeba to, které má lepší sluneční poměry, tak není velký problém ji odmontovat a připevnit někde jinde.

Další, asi tou hlavní výhodou solární sprchy na zahradu je to, že s ní budete mít teplou vodu vždy po ruce. Můžete se tak dle libosti chladit vodou studenou, vlažnou anebo přímo horkou. Je to dáno tím, že sprcha má ve svém těle zabudovanou nádrž na vodu, která se ohřívá prostřednictvím slunečního záření. Ač se to může zdát neuvěřitelné, dokáže se takto rozpálit třeba až na sedmdesát stupňů celsia. To znamená, že když budete chtít, můžete mít k dispozici opravdu hodně teplou vodu. Nicméně jen málokdo se chce v létě koupat v horké vodě, a proto stačí, když jednoduše pootočíte ventilem a namícháte si takovou teplotu vody, o jakou stojíte.

sprška

K umístění sprchy na svůj pozemek nepotřebujete nic zvláštního. Vše potřebné dostanete v objednaném balení, a to včetně šroubů k přichycení sprchy k podkladu. To jediné, co musíte udělat, je najít vhodné místo, kde bude co nejdéle svítit slunce. A také musíte sprchu napojit na přívod tekoucí vody v kvalitě vhodné pro koupání – k tomu vám dobře poslouží běžná zahradní hadice.