Která hypotéka je fér?

Když se nějaká firma, lhostejno zda drobný živnostník nebo nějaký kolos, dostane do ekonomických těžkostí, musí je řešit. Nelze nad nimi jednoduše mávnout rukou se slovy „ono to nějak dopadne“. Protože ono by to sice nějak dopadlo, ale každopádně by to dopadlo špatně. Protože jsou peníze až na známém prvním místě a nikdo z věřitelů by to takovému ledabylému podnikateli či firmě jen tak projít nenechal.

kufr peněz

A když nejsou vlastní zdroje, kde ba se daly čerpat finance na další fungování podniku, nezbývá, než si je někde od někoho půjčit.
Lze tak učinit třeba v bance, kde ale musí každý počítat s tím, že bude více než důkladně prověřován, je-li dostatečně solventní a spolehlivý a bude tak schopen a ochoten půjčené peníze i vrátit. Na čemž mnozí ze žadatelů ztroskotají. Protože když má někdo nízké příjmy, nevalné daňové přiznání a na krku exekuci nebo záznam v registru dlužníků, nemůže počítat s benevolencí bankovních úředníků a s tím, že mu bude vyhověno. Platí přece ono známé „důvěřuj, ale prověřuj“.
A když se v bance nepodaří dosáhnout kýženého výsledku? Co pak?

Pak by tu mohla být pro někoho z řad podnikatelů i ta úplně poslední naděje jménem https://www.ferovahypoteka.cz/americka-hypoteka-nebankovni/.
Americká nebankovní hypotéka je totiž typem půjčky pro podnikatele a firmy, který dává naději na úspěch i těm, kdo jinde pohořeli. Která poskytuje peníze potřebné pro podnikání i těm, kdo nejsou pro banky dost dobří, třeba proto, že mají dluhy, exekuce, nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků a podobně.

prasátko

Tady je to daleko jednodušší. Stačí dát dotyčné nebankovní společnosti do zástavy adekvátní nemovitost coby záruku, že bude později vše náležitě splaceno, a pak už dotyčného poskytovatele zajímá vlastně jenom to, jaký má dotyčný podnikatel příjem a zda je tedy schopen adekvátně splácet. Protože nebankovní hypotéka nemá vést k tomu, že člověk nadělá ještě větší dluhy, jež ho ještě více potáhnou ke dnu a jež ho nakonec třeba i definitivně zničí.
Ovšem je faktem, že tu nakonec dostane potřebné peníze takřka každý ze žadatelů. A to až do výše sedmdesáti procent ceny zastavované nemovitosti, lhostejno zda domu, bytu, chaty, pozemku atd.
A to je to hlavní.