Sběratelství jako hobby

V čem toto hobby nebo asi lépe koníček spočívá? Sběratelství je ve své podstatě získávání určitého druhu předmětů, které jsou založené na specifickém zájmu sběratele. Ale zároveň jsou tyto předměty uchovávány co nejpřehledněji ve sbírce.
Sbírka ve vitríně
Co sbírat?
Tato oblast je velmi široká. Jsou nejen různé druhy sbírek, ale i různé druhy sběratelských oborů. A právě tyto obory vás mohou zcela pohltit. Například při sbírání mincí se musíte věnovat u historických mincí dobou jejich vzniku, kdo v té době panoval a co se dalo v tom období za danou minci nakoupit. Sbírají se rozličné předměty od bankovek, telefonních karet, zápalkových krabiček, mušlí až po velmi cenné starožitnosti, jako jsou obrazy, starý porcelán. Ale to se odvíjí od toho, jak jste schopni investovat do svého sbírání.
Poštovní známky
Jak doplňovat svou sbírku?
 
Ještě i v dnešní době existují organizované sběratelské burzy, kde opravdu seženete vše. Už jen návštěva takové akce je zážitkem. To množství věcí, které jste i vy v minulosti vlastnili a samozřejmě již dávno vyhodili, ty spousty předmětů, jejichž účel vám prodejce musí vysvětlit. Ale nemusí to být jen návštěva burzy, v dnešní době, době internetu, se stačí z pohodlí domova podívat na stránky prodejních portálů, jako je Aukro nebo Bazoš, a poté jen vybírat a doufat, že objednaný kousek do sbírky bude v pořádku doručen. Ale sbírku můžete doplňovat i návštěvou svých příbuzných, kteří možná i ocení vámi provedený úklid půdy domu, kde se po generace hromadily tolik potřebné věci, s představou, že se určitě ještě někdy „využijí“.

Co potřebujete k založení sbírky?
 
Pokud pomineme finanční prostředky, tak předměty musí být přehledně uloženy, vždyť právě ta přehlednost vás a obdivovatele vaší sbírky, bude těšit. Mince a známky umístit v „albumech“, autíčka a vláčky ve vitrínách, raději zasklených, kvůli prachu. Z toho vyplývá, že sběratel musí být nejen pořádkumilovný, ale i vytrvalý, například vyvinout nemalé úsilí, aby svůj vysněný kousek do své vybudované sbírky získal.