Jak na zábavu a kulturu

Bohužel žijeme v době, kdy většina lidí neumí trávit aktivně svůj život. Sedí doma u svých televizních obrazovek, tráví čas před svými počítači, hrají počítačové nebo video hry, koukají se na seriály a fotbal, jedí nezdravá jídla a popíjejí víno nebo pivo v úkrytu svých domovů.
Kdy se z nás stali lenoši a lidé, kteří se neumí zabavit, neumí zabavit svou rodinu a vlastně po zábavě a aktivitě ani netouží? Je to smutné období pro většinu rodinu s ohledem na naši minulost. Lidé jsou předurčení k tomu, aby trávili čas na čerstvém vzduchu, aby se společensky rozvíjeli, aby si hráli a dováděli.
Divadlo, scéna, kultura.
Bohužel žijeme v době, kdy se o věci nemusíme snažit, vše máme. Potraviny seženeme v obchodím domě, zatopí za nás ústřední topení, teplá voda denně teče z našich kohoutků, pitné vody máme dostatek, jsou školky, školky, kroužky, máme automobily a máme i dostatek peněz, abychom si zaplatili i další nadstandardy.
To, že máme nadbytek všeho, není úplně cílem našeho článku, ale všechen tento nadbytek nás dovedl k tomu, že jsme apatičtí, líní a otupělí. Dříve jsme se o věci museli snažit a to nás udržovalo v neustálé aktivitě, kondici a nastavilo to naše aktivní životy. Teď se vše udělá za nás, tak proč bychom se na ten gauč nenatáhli.
Ono to pokračuje i dále. Žijeme v době internetu, sociálních sítí a mobilních telefonů. S našimi přáteli jsme v kontaktu jen přes tyto prostředky a vlastně ani nemáme touhu vyrazit k nim, za nimi, s nimi a trávit s nimi aktivní čas, vždyť jsme s nimi denně v kontaktu, a co může být přeci více.
Kavárna, společenský život, lifestyle.
My Vám ale doporučujeme vyrazit pryč z Vašich bytů, domluvit se s přáteli a jít například do kina, divadla, na výlet, na výstavu, do vinotéky na víno, na dobrou večeři, jděte si zasportovat nebo jen na obyčejnou procházku do lesa. Všechno toto dělejte rádi, pravidelně a s chutí. Pokud toto u Vás uvidí i Vaše děti, bude to pro ně v dospělosti automatický model.
Zakažte si televizi, počítače používejte jen na práci, mobilní telefony jen na akutní hovory a žijte, žijte aktivně a šťastně.