Čekankový sirup neboli sladidlo nové generace

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o produkt pyšnící se pantentem v rámci výrobního procesu. Sirup je vyráběn z kořene čekanky lékařské. Je bez obsahu přidaného cukru a jiných připojených nežádoucích látek. Jedná se o ryze přírodní sladidlo. Dokonce se může pochlubit o 95% nižším obsahem cukru. Též má méně kalorií oproti jiným přírodním sladidlům.  Tímto se tak stává nejvhodnějším sirupem i v rámci hubnoucího procesu. A nejen to. Je i ideálním sladidlem pro ty, kdo trpí cukrovkou.

lívance se sirupem
Čekankový sirup neobsahuje nejen lepek, laktózu či konzervanty, ale je i bez jakéhokoliv aromatu. Těžko najít přírodnější produkt na bázi zdravého sladidla. Jeho výjimečnost spočívá též díky obsahu prospěšné vlákniny a nízkému glykemickému indexu.

Použití čekankového sirupu

I když se jedná o sladidlo, jeho uplatnění je velmi pestré. Není jen ochucovadlem do čaje či jiných teplých a studených nápojů, ale lze ho využít i při pečení, rovněž ho lze přidat do jogurtu, či použít na palačinky. Výborné je jeho použití při pečení bábovky. A to není vše. Čekankový sirup je produktem, který částečně je schopen nahradit i pokrmový tuk, čímž tak poté v rámci dochází ke snížení energetické hodnoty potravin. Což je způsobeno nahrazením právě klasického tuku čekankovým sirupem.

rostoucí čekanka

Velmi pozitivní účinky sirupu

·         snižuje hladinu cukru v krvi – a to zejména u pacientu s diagnózou diabetes 1. i 2. typu,
·         prevence před vznikem diabetu 2. typu,
·         posiluje imunitní systém,
·         redukuje vznik zubního kazu,
·         ideální při redukční dietě,
·         má pozitivní vliv na střevní mkroflóru,
·         rovněž přispívá k lepší činnosti střev,
·         je vydatným zdrojem energie při fyzické aktivitě,
·         disponuje protizánětlivými účinky,
·         je močopudným produktem,
·         má detoxikační účinek,
·         zabraňuje tvorbě vzniku ledvinových i močových kamenů.


Závěrem

Čekankový sirup je třeba uchovávat v chladu a temnu. Doporučená denní dávka je deset až dvacet gramů denně. Při vyšším množství konzumace se mohou objevit mírně nadýmavé účinky.