Zubařů je málo a bude hůř

V celé republice můžete sledovat postupný trend klesajícího počtu lékařských odborníků, ať už se jedná o zubaře nebo praktické lékaře nebo i jiné odborníky a specialisty, kterých sice není potřeba každý den, jejich nedostatek se však projeví ve chvíli, kdy je to nejvíce potřeba. Valná většina lidí nechodí pravidelně na kontroly a na preventivní prohlídky a svého lékaře pomalu ani neznají, je pak těžké budovat nějaký vztah plný důvěry a porozumění. Těch problémů, které má české zdravotnictví, je celá řada, ovšem my se zaměříme na ty nejbolestnější.

dentist-2530990_640

a. Nedostatečné mzdové ohodnocení

Valná většina lékařů vyráží do světa, ideálně do Německa, Španělska, Francie či jiných velice pokročilých států, které platí své lékaře více než královsky. Za stejnou práci si tak lékař přijde na čtyřnásobný výsledek, což se opravdu vyplatí i za cenu toho, že se musí člověk naučit tamní jazyk nebo se musí komplet přestěhovat do dalekého zahraničí. V České republice je zdravotnictví podfinancované, ale svým způsobem tečou peníze hlavně špatným managementem nemocnic a ordinací, nákupem drahé techniky a poté se nedostává na odměny pracovníků a zdravotníků. Situaci alespoň nějakým způsobem řeší soukromé ordinace, kterých ale přibývá pomalu.

  1. Neperspektivní místo

Celá řada lékařů zůstává ve velkých městech, kde se nemusí bát o to, že by neměli pacienty. Olomouc nebo Praha, Brno či Ostrava, všechno jsou to města, kde se stahuje i z okolí celá řada lidí a mnozí jsou schopni dojet i z těch nejzazších koutů republiky. Na malých městech či vesnicích se poté zdržují zejména stárnoucí lékaři, kteří ale pomalu odstupují. Do budoucna bude zejména stárnoucí populace lékařů velký problém.

blood-pressure-monitor-1749577_640

Pakliže se cítíte bezradně, vězte, že jsme tu pro vás. Vaše zubní ordinace Liberec 2kdent.cz nabízí špičkové služby za bezkonkurenční ceny a díky skvělé reputaci se těší velkému zájmu z celého širokého okolí. Zvažte návštěvu naší ordinace i vy!