Podnikatelé musí vydělávat

Jestli podnikatel myslí na něco třeba i dnem a nocí, pak jsou to peníze. A jestli je na tomto něco nepříjemné, pak je to skutečnost, že někdo takový obvykle tak usilovně nepřemýšlí nad tím, co by si ještě za své jmění koupil nebo kam uloží další zisky, když už má i tak peněz plný sklep, půdu a všechny skříně, ale nad tím, jak by ještě nějaké peníze sehnal, aby se mu jeho firma nezruinovala.

anglická padesátka

Zkrátka a dobře si sice teoreticky vydělávají podnikatelé třeba i obří sumy, ale v praxi třou nejednou spíše bídu s nouzí. A když už to tak nejde dál, tedy když financování drhne více, než je to ještě akceptovatelné, není jiná možnost, než si někde požádat o půjčku, kterou by se podařilo finanční problémy zvládnout.

Soukromníci si o půjčku požádat mohou, někomu neznalému by tedy mohlo připadnout, že ani s tím problém nebude. Jenže i zde je nejednou opak pravdou, ani zde to nemusí být tak skvělé, jak se na první pohled zdá. Zažádat si sice lze, ale že by podnikatel v nesnázích skutečně půjčku získal, to už zase až tak samozřejmé není. A sice proto, že si finanční instituce nemíní přidělávat starosti, a než by si tyto dělaly vrásky, raději odmítnou každého žadatele, který není bonitní, tedy který nedokáže prokázat, že půjčené peníze spolehlivě vrátí.

dvacítky liber

A když je tak údělem podnikatele nemilá skutečnost, že mu zdánlivě nikdo nechce půjčit, měl by to tento zkusit u hypotéky bez registru. Taková nebankovní hypotéka mu totiž může nejednou skutečně pomoci, a to třeba i jako naprosto jediná. A to proto, že se u ní zase až tak přísně neposuzují kvality žadatelů, nelpí se tu tolik na enormně vysokých příjmech, čistých registrech dlužníků a dalších pozitivech. Tady prostě stačí dát do zástavy nemovitost a rázem jsou peníze určené na podporu zmírajícího podnikání dostupné. A to navíc za velice příjemných podmínek, jaké by problematický žadatel sotva mohl někdy někde jinde očekávat.