Víte, jak se správně oholit?

Ať už s holením začínáte nebo jste zkušeným profíkem, v tomto článku najdete několik tipů, které dovedou vaše každodenní holení k dokonalosti. Zdá se, že nemůže být nic jednoduššího než se oholit a přitom spousta mužů opakuje stále ty samé chyby, díky kterým je pokožka často podrážděná a přecitlivělá.
 Voda po holení
·         Hydratace
Pokožku je potřeba před samotným holením hydratovat, tak předejdete podráždění a drobným zraněním. Ideální variantou je pak holení ihned po sprše nebo už přímo v ní. Právě teplá voda totiž změkčuje vousy a holicí strojek je mnohem snadněji oholí. Ještě než do ruky vezmete strojek, zkuste pleť ošetřit peelingem, který pomáhá bojovat proti zarůstání vousů a holení je posléze komfortnější.
 
·         Přípravek na holení
Nikdy se neholte bez pěny nebo gelu na holení! Přípravek dostatečně napěňte a poté naneste na obličej a krk. Vousy, díky tomu hydratujete a holicí strojek po nich bude mnohem lépe klouzat.
 
·         Ostrý holicí strojek
Před samotným holením nezapomeňte zkontrolovat holicí strojek. Nejenom břity, které by měly být dostatečně ostré, ale i zvlhčující pásky, které by neměly být vybledlé nebo opotřebované. Pokud zjistíte, že je hlavice opotřebovaná, rozhodně jí vyměňte!
 
·         Samotné holení
Holte se za pomocí lehkých jemných tahů. Holicí strojek odvede většinu práce za vás. Nezapomínejte břity často oplachovat od pěny a jedno místo neholte vícekrát. Mohlo by velmi snadno dojít k podráždění kůže. Stejně tak se odnaučte zlozvyk v podobě oklepávání holicího strojku o hranu umyvadla, mohlo by velmi snadno dojít k jeho poškození.
 Holicí strojek
·         Následná péče po holení
Holením péče o pleť nekončí. Vždy je potřeba po umytí pokožky nanést zklidňující balzám po holení, který vrátí pokožce potřebnou vlhkost a zklidní jí. Tak bude pokožka mnohem méně náchylná a každodenní holení pro ní nebude taková zátěž.