Tenisové ponožky se hodí i pro jiné sporty

Tenis je velmi náročný sport zejména pro pohyb dolních končetin. Nohy musí velmi rychle reagovat na pohyb míčku na kurtu a musí být pevně uzavřené v kvalitní sportovní obuvi. Podmínkou k úspěchu v této sportovní disciplíně jsou zejména ponožky, zdánlivá drobnost, ale velice důležitá. Pokud byste totiž hráli v teniskách pouze naboso, potící se chodidla by v obuvi podkluzovala a snižovala by oporu při odrazu a dopadu nohy na plochu kurtu. Ještě horší situace by mohla nastat v silonových a polyesterových ponožkách, které prakticky vůbec neodvádí pot. Rozumné je tedy vsadit zejména na osvědčená bavlněná vlákna:

vybavení na tenis

V bavlněných ponožkách to neklouže – bavlna je výborným absorbentem lidského potu. Nemá tendenci se lepit na pokožku ani podkluzovat uvnitř boty. Výhodné je pouze v průběhu zápasu nebo náročného tréninku ponožky střídat, pokud jsou propocené až příliš.

Bavlna není zdrojem alergií – bavlna obvykle vyhovuje i alergikům. Týká se to zejména spodního prádla včetně ponožek, triček, tílek, košil i kalhot. Dnes je naštěstí poměrně široký výběr těchto výrobků ze stoprocentní bavlny, případně s příměsí viskózy či modalu, které jsou rovněž vhodné pro alergiky.

tenista při hře

Bavlna je velmi příjemná na pokožce – některá syntetická vlákna mohou být na dotek velmi nepříjemná, kousavá a svědivá. Projeví se to zejména při pohybu, kdy vynakládáme větší fyzickou námahu. Bavlna je naopak natolik příjemná, že po navlečení ponožky na nohu o ní prakticky nevíte, pokud ovšem není příliš těsně upnutá, anebo nevhodné velikosti.

Bavlnu užijete i při cyklistice, míčových hrách, a samozřejmě i v běžném civilním životětenisové ponožky tak můžete nosit při mnoha dalších příležitostech a nebude to působit vůbec podivně. Hodí se pro sport i rekreaci, pro cestování, na dovolenou i pro mnoho aktivit, spojených s výkonem povolání.