Naučte děti plavat

Pokud chcete mít jistotu, že se vaše dítě neutopí v bazénu, přehradě ani jinde ve vodě, musíte ho naučit co nejdříve plavat. U nejmenších dětí nejde ani o plavání samotné, ale i nejmenší batole se může naučit, že při pádu do vody se otočí na záda a na hladině splývá a umí takhle na hladině ležet tak dlouho, než ho někdo z vody vytáhne. Naučit dítě plavat nějakým plaveckým stylem, to můžete zkoušet již v předškolním věku. Ideální je učit se v moře, když nejsou vlny, protože mořská slaná voda více nadnáší a učení je tím o trošku snazší. První tempa ale samozřejmě můžete zkoušet i v plastovém bazéně Bazenygluc na vaší zahradě nebo v aquacentru.

dítě voda

Naučit dítě plavat, to prvně musíte naučit dítě do vody padat a nezleknout se, aby se nenapilo vodě dusit, nezačalo se ve vodě dusit a nepropadlo panice. Proto podporujeme dítě, aby nám skákalo ze břehu do náruče, když my jsme ve vodě, postupně necháme děti skákat do vody a jen jim pomáháme vyplavat, nebo starší děti už necháme skákat do vody samostatně a jen děláme dozor, aby dítě skutečně bezproblémově vyplavalo na hladinu. Zároveň dáváme pozor, aby dítě na břehu neuklouzlo a aby nedošlo k nepříjemnému úrazu.

léto voda

Když se dítě naučí do vody skákat a nemá problém s vodou v očích apod, je správný čas, aby se naučilo plavat. Můžeme zažít splýváním a zároveň kopáním nohami. Prvním stylem dá-li se tak tomu říkat, je plavání na pejska, ale opravdu plaveckým stylem, které dítě učíme jsou prsa. Zkoordinovat práci rukou a nohou dá jistě chvíli zabrat, ale pokud se to dítě naučí, máte vyhráno. Ročně se utopí desítky dětí, vždy za to může chvilková nepozornost někoho, kdo měl dítě hlídat. Chcete-li mít klidné prázdniny, abyste si vy i děti užívaly sluníčka a vodních radovánek, naučte co nejdříve své děti plavat. A pokud s vámi dítě nechce spolupracovat, vyplatí se i kurz plavání.