Svět her

Světem hýbou hry. Ať už se jedná o počítačové, mobilní nebo na různých herních konzolích. Žádný rodič se nedokáže úplně vyhnout tomu, že by jeho potomek nehrál žádnou hru. Co lze zvládnout je dítě držet dál, ale jen do určitého věku. Víte, ale jistě, že je to správné, že bude mít lepší dětství? Zakazovat hry, protože my je také neměli a vlastně nám to přijde jako ztráta času. Napadlo vás někdy, že pokud se dítě bude stranit virtuálnímu světu, tak ho tím vy sami vystavujete případné šikaně. Nebude si v tomhle směru rozumět s ostatními dětmi. Není dobré, aby dítě bylo úplně odříznuté. Technika jde stále dopředu. Hry mohou ovlivňovat už i edukativně.

Není správné stranit dítě od čehokoliv

Multiplayer hry jsou dobré na rozvoj týmové práce. Bojíte se, že díky komunikaci s ostatními hráči bude dítě vulgární nebo pochytí nějaké nevhodné chovaní? Tady je na místě vysvětlovat, co se sluší a patří. Není vůbec na škodu mu říct, co je správné a co špatné. Pořád se jen učí. Svět her je něco jiného než realita a to je taky důležité, aby děti dokázali rozeznat. V dřívějších letech jsme jako malé děti taky žili ve svých světech, ale věděli jsme, že to není skutečné, že doopravdy se to neděje. 
Na co chci poukázat je, že u dnešních her je skvělé, že už mají realistické funkce a tím pádem hráč musí přemýšlet jako ve skutečném světě.

hraní na playstationu

Potom už to není jen o klikání  a koukání do obrazovky. Zde se dítě může i rozvíjet. Možná těm hrám nerozumíme, ale můžeme se zeptat našeho syna nebo dcery, aby nám to vysvětlili. Tím vlastně rozvíjíme i jejich slovní zásobu a umění vysvětlovat. Můžeme se vyptávat i na banální věci a chtít je vysvětlit dopodrobna. Nezabere tolik času zjistit si něco o nějaké hře úplné základy a pak se vyptávat. Je dobré se na vše dívat z více úhlů. Poznat danou věc nebo situaci než ji odsoudíme. Můžeme zkusit jít s dobou.