Rula vás okouzlí na první pohled

Kameny lákají sběratele a mineralogy a každého, kdo dává přednost přirozeným přírodním zdrojům při výstavbě rodinných sídel. Využívají se jako obkladový materiál i jako dlažba a směle tak konkurují ostatním řešením. Kombinace kamenů, dřeva, zeleného trávníku a hladké vápenné omítky vytváří překrásný venkovský kolorit, do jehož koncepce zapadá kromě břidlice, kvarcitu, porfyru či žuly i jeden z nejtvrdších a nejhouževnatějších minerálů – rula.

přírodní kámen žula

Je nádhernou ozdobou v interiéru

Balkánskou rulu, vybarvenou do zlatova až do hněda, byste mohli spatřit v některých prezentovaných aplikacích interiérů domů, kde zdobí kupříkladu komín od krbových kamen. Velmi dobře se hodí k bílé či krémové malbě a k nábytku z masivního dřeva. Je nesmírně dekorativní a zároveň dobře plní svůj účel, jako ohnivzdorná krytina, která na minimum snižuje riziko vzniku požáru.

kameny na pobřeží

S rulou můžete vyrukovat i na podlahu na venkovní terasu či do obývacího pokoje, do zimní zahrady a kamkoli, kde se snažíte udržet netradiční pohled na rustikální venkovský styl. Příměsi teplých barevných odstínů z ní činí velmi vkusnou, přitažlivou a nesmírně kompaktní ozdobu obytného prostoru.

Rula na podlaze má však ještě jedno významné plus, a sice výborně absorbuje teplo od tepelného zdroje topení v podlaze, takže například krb výměníkem na vodu, která je přivedena do podlahy, je vynikající volbou do rodinného domu, chaty a chalupy, a kamkoli jinam, kde to lze z technického hlediska realizovat. Procházet se pak po vyhřátých kamenech, o nichž víte, že jsou ryze přírodního původu, a že vám neublíží, nejsou žádným alergenem a naopak vám poskytnou úžasnou rozkoš při doteku bosými chodidly, je skutečný balzám na duši. A co si budeme povídat, stresu je kolem nás až moc a každý antistres se počítá. Můžeme mezi ně zařadit právě i obkladovou či dlažební rulu.