Pozvěte si bytového architekta na chalupu

Rozsah práce bytových architektů https://bydesign.cz/ se neomezuje pouze na rodinné domy či městské byty, můžete je požádat i o návrh zařízení interiéru v rekreační chatě. Nebývá to sice tak obvyklé a časté, nicméně existuje celá řada nemovitostí v tomto duchu, které jsou obyvatelné celoročně, a kam se lidé stěhují po opuštění městského prostoru. Odhodlají se prodat byt a chatu rekonstruovat, případně ji rozšířit a modernizovat vnitřní vybavení, čímž si zvýší svůj životní standard.

interiér chaty

S čím vám může bytový architekt vypomáhat, a proč využít jeho služeb?

Vybavení kuchyně a vnitřní členění – uspořádat členění kuchyňské linky a zařadit ji do obytného prostoru je docela obtížný úkol. Máte tu mnoho možností, co se týče půdorysu, celkových rozměrů linky i jejího technického vybavení, musíte počítat i s jednotlivými spotřebiči, se zdrojem ohřevu vody (karma, bojler), s přípojkou zemního plynu či lokální lahví propan-butanu pro plynový sporák, s rozmístěním svítidel, s řešením podlahové krytiny, s rozmístěním oken a dveří atd.

stropní svítidla

Obývací pokoj, hala, schodiště – mnoho rekreačních chat je různě členitých, některé mívají ložnice v prvním patře, jiné jsou dispozičně řešené pouze na ploše přízemí, a stává se, že je součástí obytných prostor i schodiště, anebo je obývací pokoj propojený se vstupní halou a s krbem, případně s terasou. Chaty nejsou zkrátka standardizovány, jak tomu bývá v městských bytech, kde máte půdorys obvykle jasně předem daný, a podle něj se pak lépe plánuje vnitřní zařízení.

Architekt se podívá na zoubek i koupelně – koupelna se v chatách rovněž řeší velmi svérázně. Zatímco je někde k dispozici jen sprchový kout a oddělená toaleta, jinde si lidé vyčlenili pro koupelnu větší prostor a mají tu k dispozici rohovou vanu, sprchový kout a třeba i dvě umyvadla. Architekt se každopádně pokusí dát tomuto prostoru nějakou ucelenou formu, aby sloužila po praktické stránce a byla přijatelná, i co se týče vzhledu.