Hrát si na vojáky

Patříte ke starší generaci, která ještě zažila povinnou základní vojenskou službu? Dobu, kdy každý kluk v osmnácti letech narukoval na dva roky na vojnu a nikoho nezajímalo, jestli chce nebo nechce, byla to povinnost.

Po skončení povinné vojenské služby se vláda obávala, že o vojenské obory nebude zájem. Že na vojenské školy se nebudou hlásit žádní studenti a nastane problém s počtem vojáků z povolání. Ale to se kupodivu nestalo. Dokonce jsou čeští vojáci považováni za špičku ve svém oboru, zvláště chemičtí experti jsou velice ceněni.

voják

Stále jsou v řadách mladých mužů, ale i žen, zájemci, kteří se vydávají na cestu profesionálních vojáků. Většinou své volbě musí věnovat spoustu času už před přijímacím řízením, protože na vojenské školy jsou přísné podmínky přijetí, co se týká fyzické kondice. Počty zájemců na tyto školy vysoce převyšují počty přijatých a tak není radno nic podceňovat.

Pak je tu i řada lidí, kteří neprahnou přímo po tom, studovat vojenskou školu a být nasazován do misí, ale přesto se rádi oblíkají do vojenského oblečení AČR. Proč by ne, oblečení je to kvalitní a koupit se dá v armyshopech, které jsou téměř v každém městě, nebo se dá nakupovat přes internet. A nejen oblečení, ale i další vojenské vybavení.

vojáček

Ve vojenském oblečení si můžete chodit hrát na vojáky na paintballová hřiště nebo do výcvikových středisek. Např. v mém městě je předělaný bývalý protiatomový kryt na jedno velké airsoft hřiště, které slouží jak civilistům, kteří si chodí zastřílet ve svém volném čase, tak i záchranným a bezpečnostním složkám k jejich odbornému výcviku.

Válka a vojáci, to jsou témata, která jistým způsobem přitahují všechny chlapy, napříč věkem. Malí kluci si hrají na vojáky a kupujeme jim hračky s vojenskou tématikou, zbraně nebo vojáčky. Nikdo si ale nepřeje, aby zažili opravdovou válku.