Posaďte vaši návštěvu na koberec


Chystáte se k oslavě kulatých narozenin nebo dokonce plánujete svatbu a máte v úmyslu do vašeho domu pozvat větší počet hostů? A chtěli byste to provést tak, že v obývacím pokoji odsunete nábytek tak, aby bylo možno sedět i na koberci na polstrovaných polštářcích? Tento úsporný systém napodobuje japonský styl, kde se lidé musí uskromnit, co se týče životního prostoru, a bývá tam zvykem sedět nebo klečet přímo na podlaze.

červený koberec

Takováto oslava získá i na romantice, protože jsou si tu lidé navzájem blíž, lépe si vidí do tváře a mohou si povídat, aniž by byli rušeni vzdáleností mezi křesly sedacích souprav. Někteří toho využijí k partnerským masážím zad a zátylku a oslava získá úplně jiný náboj. Idylka plánování svatby na koberci v obýváku však končí v okamžiku, kdy začnete prostor chystat pro pozvané hosty a ucítíte podivný zápach. V místech, kde se příliš nechodí, vám to bude připomínat žluklé máslo a tam, kde jsou vyšlapané cestičky, zas hodně zpocená bosá chodidla. Toto není jev neobvyklý, v některých domácnostech se s ním můžete setkat poměrně běžně, a to proto, že se tu jen koberce vysávají sáčkovým vysavačem.

kočka na koberci

Musíte si ale uvědomit, že koberec je tkanina, a že velmi ochotně pohlcuje pachy z přípravy pokrmů, zejména s obsahem tuku, který na podlaze oxiduje (žlukne), a že se také kobercová vlákna obalují naším potem, žmolky odumřelé kůže a bakteriemi, které se tím živí. Bakterie se pak postarají o zápach, který připomíná nemyté bosé nohy, a svatební oslava v takovém prostředí rozhodně nebude mít takovou úroveň, jakou od ní očekáváte.

Nezapomínejte proto na tato fakta a včas si rezervujte úklidovou firmu, zajímat vás bude jak čištění koberců cena, tak i kvalita tohoto procesu. Podstatné bude zejména to, zda zmizí zápach, který působí mnohem více rušivě, než případné drobné skvrnky, které lze v průběhu oslavy přehlédnout.