Péče o včely pomocí kosmu

V posledních desetiletích se stále více stává oblíbený směr bio-dynamického zemědělství, kdy se při pěstování zemědělských plodin, ale i všech ostatních produktů, využívá silného kosmického vlivu na Zemi. To znamená, že Měsíc, všechny planety, ale i celá souhvězdí ovlivňují zemské klima a vysílají své intenzivní energie na Zemi, čímž ovlivňují růst rostlin, i život všech živočichů. Velmi silné vlivy planetárních konstelací je možné pozorovat i na životě včelstev. Pokud se zaměříme na tyto vesmírné vlivy na život včel a dostatečně je pochopíme, můžeme s jejich mocnou pomocí usnadnit a ovlivnit chod v našich včelstvech.

Včela

Pokud umožníme našim včelám větší odolnost a zdravotní stav, bude výnos medu větší a zároveň jeho kvalita a chuť vynikající. Kolonie včelstev žijí v proutěných košíkách, anebo v krabicových úlech, zcela izolovaně od okolního světa. Aby byly ještě více chráněné před okolními vlivy, vystýlají si včelstva svá obydlí propolisem, aby udržely špatné věci dál od včel.

Včely

Přímé spojení s okolním prostředím úlu navazují potom létající včely neboli dělnice.  Chce-li včelař, aby jeho včelstvo těžilo ze silných kosmických sil, musí vytvořit podobnou situaci se včelami, jako se pěstitel a zahradník stará o své rostliny. To znamená, že i včelař opracovává půdu. Mocné kosmické síly pronikají z vesmíru do země se vzduchem a poté jsou vstřebávány rostlinami. Tyto vesmírné síly je možné pak používat až do dalšího zpracování půdy. Včelař by měl také provádět pravidelnou údržbu úlu a včelstva. Když včelař otevře včelí obydlí a následně rozbijte propolisovou vrstvu v úlech, vznikne ve včelstvu veliký rozruch, prostřednictvím kterého si příznivé vesmírné síly najdou cestu do kolonie včel a až do další kontroly včelstva tam může pracovat. Tímto způsobem může včelař předávat včelám užitečné vesmírné síly a energie cíleným a promyšleným způsobem.