Moje hobby

Každý člověk má svoje koníčky, a to bez ohledu na jeho věk. Jaké máte koníčky vy? A berete ohled na to, že některé koníčky a hobby k vašemu věku nepatří nebo se nehodí? Víte, znám opravdu mnoho lidí, kteří mají tolik oblíbené hobby, že to přestanou v nějakém věku dělat. A víte proč? Protože se to prý už k jejich věku vůbec nehodí a je to trapné. A to proč? 

Koloběžka mě hodně baví.

Myslím, že žádný koníček není v žádném věku trapný a není se za co stydět. tak lidi, hlavu vzhůru a dělejte své hobby se zdviženou hlavou. je to přeci váš život, tak proč se omezovat jenom kvůli někomu, kdo je nejspíše mrzutý a závidí vám vaši vitalitu a huť do života? Já bych tohle nikdy nedopustila, abych se kvůli někomu nebo kvůli svému věku něčeho vzdala. Například moje sousedka miluje jógu. Je jí už šedesát dva let a najednou s tím chce seknout. Když jsem se jí zeptala proč, tak mi řekla, že přeci je už na to stará a že začne plást a háčkovat, že se to k ní hodí víc. Jenže proč? A co ona na to? Prý jí to řekla její dcera. Řekla jí, že nemá ze sebe dělat mladou a ať se chová tak, kolik jí je let.

Tanec je většinou elegantní a krásný.

Jenže kde je psáno, že po šedesátce se nesmí cvičit? Ona mi to odůvodnila tím, že prý by si mohla něco zlomit nebo natáhnout, takto mi to vysvětlila její dcera. Ale já jsem jí řekla, že by spíše měla bát ráda, že její maminka má takový elán a chuť cvičit, že by ji spíše měla podporovat, a ne ji její hobby kazit. Mě je hodně přes třicet let a hodně často jezdím na koloběžce. To máte vidět nějaké lidi, jak se mi smějí, že prý jsem jako puberťák a že si mám jet raději autem nebo na kole. Ale proč? Mě to baví, tak proč bych se jen kvůli někomu měla vzdát svého koníčka A mám celulitidu. No a? A i tak budu nosit mini bikiny, protože to chci a na ostatních mi nezáleží. Každý má svůj názor. Já taky nikoho nenutím k něčemu, co nechce nebo do něčeho, v čem se necítí. Myslím, že nucení nebo vysmívání se není fér vůči všem.