Kontrola sítě

A při tom skoro každý ví, že by se revize elektrického vedení měla provádět pravidelně. A pokud to neví, tak se to zrovna nyní dozvěděl.

A co to obnáší? Inu, nevěřte zkazkám o tom, jak vám do domu přijde komando a rozkope zdi v pokojích, aby byly vidět dráty a případné závady. Takto se to skutečně nedělá a ani by to neobstálo.

Vás jako laika bude asi zajímat, jak dlouho to trvá, co to všechno obnáší, a nakonec samozřejmě i cena revize elektroinstalace.

Doba trvání je různá a samozřejmě bude trvat jinak v malém domku s jedním spotřebičem nežli v patrové vile, kde je jeden spotřebič vedle druhého. Když budete elektrikáři kvůli revizi volat, sdělte mu počet místností a další věci které bude chtít a on vám na oplátku skoro přesně odhadne za jak dlouho svou práci vykoná.

elektro pracovnice

Obnáší to všechno skoro nic. Jen musíte mít přístupné zásuvky, a to je vše. Pokud máte nějakou za skříní, raději ji odsuňte stranou. Ne tu zásuvku, tu skříň. S tou zásuvkou stejně nehnete.

Cenu vám člověk také odhadne a sdělí po telefonu. Nakonec se může v řádu deseti korun lišit, ale to už je ten nejmenší problém. To vás zcela jistě nezruinuje a ani nepůjdete o žebrácké holi.

elektrorozvody

Elektro revizi se skutečně nevyhýbejte. Nikdy nevíte, co se může stát. Navíc protokol, který po ní obdržíte stejně bude vyžadovat vaše pojišťovna, takže to máte při jednom. Navíc, chráníte tím svůj majetek a své zdraví. Někdy jen maličkost, nebo drobnost může skutečně způsobit obrovské škody na majetku a v tom horším případě může dojít až k úmrtí. Ano, věřte tomu, bylo několik případů, že od závady v elektrickém rozvodu vznikl požár a v něm se udusili lidé. Takže skutečně se o těch pár korun za revizi nebojte. Bude to jistě jedna z nejrozumnějších investic, které jste udělali. Pamatujte na to, že je to jen jednou za čas a že jste si tím ušetřili potíže.