Vztahy a jejich krize

Vztah je to nejkrásnější a zároveň jedna z nejtěžších věcí. Není totiž těžké vztahy navázat jako ho následně udržet. Určitě s tím každý máme nějaké vlastní zkušenosti. Vztahové krize se totiž stávají každému páru. A kdo tvrdí, že žádnou krizi nezažil, toho ještě určitě potká. Hlavní je to, jak se k danému problému postavíte oba. Tak hlavně na začátek. Není to určitě nic hrozného a vše se dá vysvětlit a odpustit. Není vhodné vše začít řešit s horkou hlavou. Hádky ještě nikdy nikomu nepomohly. Vždy to jen situaci zhoršuje. Vždy se snažte rozluštit proč právě u vás ke krizi došlo.

vztahy

Co k tomu předcházelo a dá se něco udělat proto, aby k tomu už nedocházelo? Hodně často propukne krize ve chvíli, kdy vám byl partner nevěrný. Ztráta důvěry je pro vás opravdu hodně bolestivá a těžká. Jak chcete s člověkem být, když víme, že vám lhal a klamal vás? V nejednom případě přímo do vašich očí. Jak chcete znovu uvěřit? Je to vůbec nějak možné odpustit a začít zase znovu věřit? A když ano, kolikrát je to únosné? A po kolikáté si jen tvoříte další bolestivé jizvy na srdci? Záleží na tom, z jakého důvodu to dotyčná osoba udělala. Byl to jen jednorázový flirt? Jste to ochotni odpustit? Jemu i sobě?

svatba

Zapomenout a jít znovu dál? Ano přesně o tom totiž krize jsou. Další velmi častá krize je, že si přestáváte rozumět. Všechno mezi vámi vyšumí a vy už jen vedle sebe přežíváte a jste. Už spolu skoro nemluvíte, nesdílíte nic. Pod vlivem všech věcí, o které jste se museli starat jste zapomněli spolu žít. A když jste zvolnili tempo a najednou se objevil volný čas, tak jste ho nedokázali společně využít. A hned tu máme další krizi. Není nic jednoduššího a zároveň krásnějšího, než když zase znovu začnete objevovat co vás s partnerem pojí. Znovu si uvědomit, kolik máte společných zájmů a koníčků. Jak rádi jste v jeho společnosti. A jak je krásné, když můžete druhému s láskou a porozuměním naslouchat. Vybudovat si znovu krásné. A to krásné taky na partnerovi hledat a dostatečně oceňovat. Není totiž na světě nic krásnějšího než milovat a být milován.