Retro a starožitnosti

Starožitná komoda se mi vždycky moc líbila. Dodávala mi totiž pocit klidu a takového zvláštního pocitu. Vedle starých a retro věcí jsem se cítila vždy velmi příjemně a myslela jsem na to, jak naši předci žili. Nevím proč, ale i když mám moc ráda moderní zařízení bytů a domů, tak vždy ale pokaždé požaduji, abych měla doma alespoň jednu věc retro nebo starožitnou. A proto mám hodně ráda půdy. Ráda lezu po půdách a hledám různé poklady. A že jsem jich za ty roky už našla! Nikdy nezapomenu na fakt, jak jsem našla na půdě helmu. Byla to stará, možná snad ještě za války. Byla celá poničená a špinavá a já raději ani nechtěla vědět, kdo kdy ji na sobě měl.

komoda

Pak jsem ale taky našla krásné porcelánové figurky. Ty moc ráda nemám ale když vím, že zažily nějaký velmi zajímavý příběh, tak se nad nimi vždy slituji a nechám si je. Nikdy nemám tu sílu je vyhodit a zbavit se jich. Nikdy nemám ten pocit, že by starožitnosti stály za nic. Já sama mám doma celý porcelánový set ještě za první republiky. Moc si ho vážím. Jsem ale moc ráda, že je takový jedinečný a decentní. Celý krásně smetanové bílý s jemnými zlatými proužky. Moc se mi líbí a mám ho pěkně vystavený na chodbě, kde si ho každý všimne a taky se hlavně každému líbí. Já ani vlastně nevím, kdo ten servis používal. Je opravdu hodně starý.

komoda starožitná

Moje prababička, která ho kdysi dostala říká, že jí byl darován hodnou paní. A to je vše, co se o servisu z porcelánu ví. Je ale hodně vzácný, protože jsem na něj měla už hodně kupců a za vysoké peníze. Navíc ho taky ode mě chtělo muzeum, že si ho nechá na své výstavě. Víte, ráda bych opravdu vyhověla, ale je to dar po prababičce a ten si chci rozhodně nechat. Myslím, že každý by měl doma mít to své jedinečné, na které si dává pozor. Vždyť já k tomu ještě vlastním ještě jednu velkou retro komodu, na kterou jsem taky pyšná a mám ji ráda. A pokud vás téma zajímá více, podívejte se na náš web a vyberte si podle svého vkusu.