Před pronájmem vozu z půjčovny dodávek Brno propočítejte množství nákladu a strávený čas

Dodávka pro každého – zapůjčení vozidla není podmíněno živnostenským oprávněním, ani jinými dokumenty, prokazujícími podnikatelské aktivity. Může si jej pronajmout kdokoli, kdo je starší 18 let, a dokonce není nutný ani řidičský průkaz. Některé půjčovny totiž zajišťují i vůz s řidičem. Díky tomu je tato služba využívána v takové frekvenci, jež konkuruje stěhovacím firmám. A právě stěhování v různém rozsahu a druhu břemen je nejčastější důvod, proč transportní dodávka opouští parkovací místo půjčovny dodávek Praha 4.

obrázek dodávky

Platba za hodinu – zákazník hradí cenu pronájmu za využitý čas, nikoli za počet ujetých kilometrů. Vyplatí se tedy předem odhadnout, nejen na jakou vzdálenost potřebujete náklad převézt, ale také jak dlouho vám přibližně potrvá jeho nakládka a vyložení.

Odhad velikosti nákladu – rozhodnutí, jak velký vůz si objednat, musí předcházet důkladná rozvaha množství, resp. objemu nákladu. Vyplatí se včas předem zjistit (nejlépe přesně změřit) stěhované předměty, alespoň na krychlové metry. U přepravy několika kusů nábytku nebo velkých spotřebičů to není problém, zato důkladnější rozvahu vyžaduje přestěhování celého bytu. Tímto způsobem si propočítáte, kolik jízd musíte podniknout s ohledem na velikost úložného prostoru vypůjčeného auta. K dispozici bývají menší vozidla o objemu do 5 kubíků, střední třída má obvykle 13 – 15 m3, a je možné zajistit i větší objemy 17, případně 22 krychlových metrů.

stěhovací vůz

Kilometry bez limitu – počet kilometrů na tachometru nehraje roli, podstatný je pouze čas, a tak je v zásadě jedno, jakou vzdálenost ujedete. Samozřejmě si hradíte palivo, tudíž stojí za úvahu propočítat i tuto částku.

Přívěsný vozík – jistou možností je i zapůjčení vozíku na tažné zařízení, což je výhodné zvláště u delších vzdáleností. V případě, že se vám veškerý náklad podaří naložit na auto s vozíkem a vystačíte jen s jednou jízdou, vyjde zapůjčení vozu mnohem levněji, než objednávka stěhovacích služeb.