Jak vypadá dokonalá kuchyňská linka?

Kuchyňská linka může vypadat různě. Záleží na tom, na čem vám více záleží. Dáváte přednost kvalitě? Velké odolnosti? Estetickým nárokům? Anebo snad výhodné ceně? Právě od těchto vašich preferencí se bude konečný výběr kuchyňské linky pro vás odvíjet. Nicméně existuje jeden materiál, který dokáže do puntíku naplnit všechny výše uvedené požadavky a splnit je na výbornou. Jedná se o kámen.

linka

Mnoho lidí možná namítne, že kamenná pracovní deska na kuchyňskou linku i kamenná záda kuchyně jsou v každém případě krásné, ale rozhodně nejsou levné. Nicméně to je vlastně omyl – když budete tuto skutečnost posuzovat pouze z krátkodobého hlediska podle ceny za nákup takového vybavení kuchyně, pak máte jistě pravdu. Ovšem pokud do svého výpočtu zahrnete dlouhodobý užitek a výdrž zvoleného materiálu, pak kamenná pracovní deska jednoznačně vítězí. Kámen s vámi v dokonalé podobě vydrží po celý váš život, což se o jiných materiálech do kuchyně rozhodně říci nedá – laminát bude poznamenaný již po prvním roce používání a masivní dřevo ho při hrubém zacházení a mnoho déle nepřežije.

Ovšem v případě, že považujete kámen v kuchyni za drahou luxusní záležitost, můžete jej zvolit pouze jen na zhotovení pracovní desky na kuchyňskou linku – taková investice se vám jednoznačně vyplatí.
A pokud vám záleží na tom, abyste se svou investicí byli spokojeni co nejdéle, a aby vám kámen v kuchyni vydržel v té nejlepší kondici po dlouhá desetiletí, tak si zvolte kámen technický. Ten je dokonce ještě odolnější než přírodní kámen, ze kterého se vyrábí.

varná deska

Technický kámen je z více než devadesáti procent tvořen kamenem přírodním, a dále umělými pryskyřicemi. Díky vytvrzení kamene pryskyřicemi a moderním technologickým postupům, snese technický kámen i to nejvyšší pracovní zatížení, hrubé zacházení jak po mechanické, tak i po chemické stránce, a ještě navíc dokonale vypadá.