Existují aktivity i pro ty, kterým se nechce vstát z gauče? Jistě, sportovat se dá různě!

Nechce se vám cvičit, nejste příliš aktivní a nejraději jste doma na gauči? Přesto se chcete začít alespoň trošku hýbat? Vyzkoušejte jednoduché aktivity. 

Existují aktivity i pro ty, kterým se nechce vstát z gauče? Jistě, sportovat se dá různě! 

Sport a fyzické aktivity všichni pokládají za náročné. U všeho se ale nemusí jen běhat, skákat a potit. Pohyb a to jakýkoliv, je pro naše tělo nezbytný a někdy stačí opravdu málo a můžete si díky aktivitě i vylepšit zdraví, postavu a celkově kondici. Stačí někdy změnit jen některý návyky nebo se začít hýbat velmi pomalu a postupně. Patříte mezi zapřisáhlé lenochy a ze slova sport máte husí kůži? Přesto cítíte, že byste měli začít něco dělat? Tady jsou tipy, jak můžete být aktivní i bez toho aniž by vás bolelo celé tělo. 

sport pro každého

Vstát mnohdy ani nemusíte 

Určitě se čas od času kouknete na televizi. Ležíte u toho a nechce se vám vstát? Takové sedy lehy ale můžete dělat právě, když ležíte. Stejně tak jako řadu dalších posilovacích cviků. A můžete jim věnovat jen několik minut denně či týdně. Ale už jen to, že začnete být lehce aktivní i během přepínání programů v televizi vám hodně pomůže. Určitě se vám minimálně zvedne nálada a později třeba začnete mít chuť zkusit i něco aktivnějšího. Také některé základní prvky jógy jsou jednoduché a zvládne je každý. Když se každé ráno nebo každý večer lehce protáhnete, pocítíte to a tělo to ocení. Přitom se vážně nemusíte potit hodiny v tělocvičně, aby byly známé nějaké výsledky. 

i chůze je pohyb

Malé změny každý den

Změny vedoucí k aktivnímu životnímu stylu ale můžete dělat každý den. Můžete chodit po schodech a nejezdit výtahem nahoru. Stejně tak vyzkoušejte občas jít do práce pěšky a auto používejte jen skutečně výjimečně. I když třeba pojedete veřejnou dopravou, budete mít více pohybu, než když budete jezdit autem. Tím si totiž vždycky zaparkujete až v cíli své cesty, ale ze zastávky hromadné dopravy musíte už na místo určení dojít po svých. 

Tím nejlepším pohybem a sportem pro všechny nesportovce je stejně prachobyčejná chůze. Stačí jen chodit více pěšky, občas zajít na procházku nebo vytáhnout kolo ze sklepa a vyjet ven. Je to snadné, že?