Elektrikář vás může varovat před některými nebezpečnými situacemi v domácnosti

Chcete si domů pozvat elektrikáře v Praze https://www.technologie-budov.cz/elektroinstalace/, aby provedl revizi spotřebičů a elektrických rozvodů a případně vám připojil další zásuvku v obýváku? To je jistě rozumný krok, už jen z toho důvodu, že tu může objevit celou řadu nebezpečných momentů, které vám mohou buď přivodit úraz anebo způsobit zkrat a následný požár.

prodlužovací šňůra

Amatérsky rozvedené zásuvky – někteří lidé, kteří se řadí do kategorie domácích kutilů, nedbají pokynů profesionálů a zbytečně riskují. V případě elektrických rozvodů v bytě dvojnásob. Takový kutil kupříkladu dokáže natáhnout zásuvku příliš tenkým průřezem vodiče a způsobit přetížení vedení, následný zkrat a možný požár. Pokud jste například koupili dům nebo byt po kutilovi, nechte si raději vše prověřit elektrikářem.

elektrikářské nářadí

Zásuvky na nevhodných místech – kutil je schopen umístit zásuvku i tam, kam se nejen, že nehodí, ale je přímo nebezpečná. Už jsme se setkali s případy, kdy byla zásuvka hned vedle kuchyňského dřezu nebo u umyvadla v koupelně.

Přívodní šňůry spotřebičů – toto je snad ten nejslabší článek všech spotřebičů. Jestliže si totiž nevšimnete poškozené přívodní šňůry, může vás to zabít. Kupříkladu se stává to, že nedopatřením najedete na šňůru sekačkou na trávu, anebo šňůru přepálíte u topného zdroje např. v kuchyni u sporáku. Šňůru také mohou poškodit děti při hraní, překousat ji domácí zvířata, zejména králíci, anebo šňůru někde skřípnete.

Prodlužovací šňůry – k podobným jevům dochází i u prodlužovaček, které se mohou dostat pod dveře, do okenního rámu, pod nohu stolu či židle a pak si na obnažené místo stoupnete bosou nohou. Dotek bosým chodidlem obnaženého vodiče vám může být osudný, protože chodidla se poměrně značně potí, a slaný pot je velmi dobrý vodič elektřiny. Zadejte tedy elektrikáři za úkol, aby vám zkontroloval i všechny prodlužovačky včetně té, co s ní sekáte trávník.