Čistá voda se bez bazénové chemie neobejde


Záleží vám na tom, aby voda ve vašem bazénu byla dokonale čistá, a proto neváháte investovat do kvalitních přípravků bazénové chemie. Koupání v čisté vodě se totiž nic nevyrovná, a především se jedná o záruku zdravotní nezávadnosti bazénové vody. Jenže i přes veškerou snahu a vyvinuté úsilí se možná i vám už stalo, že i když pravidelně užíváte spolehlivé přípravky bazénové chemie, tak i přesto se na stěnách vašeho bazénu objevuje slizký povlak, možná zeleného či nahnědlého zbarvení. Jak je to možné?
chodila pod vodou

Jedná se o neklamné známky toho, že se ve vašem bazénu usídlily řasy, což je nemilé. Jenže otázka zní, jak se něco takového vůbec mohlo stát, když pravidelně vodu ošetřujete bazénovou chemií?

Ať už užíváte přípravky bazénové chemie s aktivním chlórem, brómem anebo aktivním kyslíkem, tak jen to nestačí. Velice důležité je také pravidelně sledovat, jaká je hladina pH vaší bazénové vody. Tyto přípravky totiž budou působit tak, jak mají pouze v případě, že hodnota pH vaší bazénové vody je optimální. A pokud je náhodou nižší anebo vyšší, je nezbytné ji upravit, protože v tom případě můžete do vody nalít, kolik chemie jen chcete, ale žádný účinek se nedostaví. Ke sledování hodnoty pH slouží testery pH bazénové vody. Můžete se jimi vybavit v obchodech s bazénovou chemií, ba měly by být nedílnou součástí vašich nákupů bazénové chemie, protože se bez nich zkrátka neobejdete.
žena s proužkatým kloboukem

Jakmile zjistíte, jakou konkrétní hodnotu pH vody dosahuje, což zjistíte odečtem z barevné škály, můžete jej následně v případě potřeby ihned upravit patřičnými přípravky pro zvýšení či snížení pH bazénové vody.

Nicméně pozor, to ještě není vše! Stejně tak byste měli sledovat i hodnotu aktivního oxidačního činidla ve vodě, tedy buď chlóru, brómu anebo kyslíku v závislosti na tom, jaké přípravky bazénové chemie užíváte.

Jedině v takovém případě pak bude vše fungovat tak, jak má a řasy a sinice ve vaší bazénové vodě budou bez šance.