Pro koho je americká nebankovní hypotéka vhodná

Není pochyb o tom, že hypotéka je jedním z nejčastěji používaných způsobů financování koupě vlastního bydlení. A není divu, koneckonců cena nemovitostí je poměrně vysoká, a jen málo lidí si může dovolit jen tak koupit byť malý byt někde na vesnici.

 

Důvodem, který zabraňuje mnoha lidem si zkrátka našetřit peníze, je fakt, že najít vhodnou nemovitost není nic snadného. Obvykle jsou totiž na prodej domy a byty, které nejsou zrovna ideální a na kterých je potřeba spousta práce. A pokud se již stane, že se vhodný dům nebo byt najde, musíme jednat rychle, nebo bude brzy prodaný.

 

hypoteka3

 

Ovšem jakkoliv může být v tomto případě hypotéka prakticky jediným řešením, musíme i zde dobře vybírat. Nejenže má totiž každá firma jiné podmínky, ale také nabízí několik typů, které se od sebe navzájem liší. A věřte, že orientovat se v tom může být pro laika poněkud těžké.

 

Jedním z poměrně nových typů, které se na našem trhu objevily, je americká nebankovní hypotéka. Jak již název napovídá, jedná se o produkt, který je nabízen pouze nebankovními společnostmi. Je to proto, že podmínky, které americký typ hypotéky má, nejsou v souladu s bankovními řády.

 

Jedná se hlavně o to, že daná nemovitost je až do úplného zaplacení celé částky, včetně všech úroků a poplatků, majetkem firmy, která peníze poskytla. A je jasné, že tohle není něco, co by banky mohly běžně provádět.

 

hypoteka1

 

Pro koho se ale tento typ hodí? Výhodou samozřejmě je, že není potřeba ručitel. Proto jej mohou využít ti, kteří nemohou nebo nechtějí nikoho o tuto službu požádat. A věřte, že takovýchto lidí není zrovna málo.

 

Pak jsou zde lidé, kteří vědí, že se nebudou dlouhou dobu stěhovat, že dům či byt, který si vybrali, je zkrátka ideální. Je však pravda, že takových lidí příliš není, neboť nikdo nemůže vědět, co nás čeká.

 

Avšak jak je vidět, i tento typ hypotéky má své zákazníky. A věřím, že jich bude stále přibývat.