Autožárovky h7 Osram se vyplatí měnit současně a preventivně před zimou

Prasklá autožárovka je jasný důvod k její demontáži, o tom snad nikdo nepochybuje. V praxi to většinou probíhá tak, že buď sáhneme po náhradním kusu, co v autě vozíme jako povinnou výbavu, anebo u nejbližší čerpací stanice či v supermarketu pořídíme nový výrobek. Situaci však značně komplikují současné typy karosérií, kdy je velmi obtížné provést tento zákrok svépomocí. Kvůli jedné prasklé žárovce pak míříme do servisu a svěřujeme svůj vůz do péče odborníků.

tunel

Výměna obou najednou

Stačí se však zamyslet více do hloubky a pochopíte, že se vyplatí měnit obě dvě současně. Deklarovaná životnost bývá skutečně výrobcem předepsána, a pokud používáte výrobky známých producentů, kteří se za ně mohou zaručit, je velmi pravděpodobné, že i ta v tom druhém světlometu brzy doslouží. Znamenalo by to opakovat servisní proceduru po několika týdnech znovu, navíc byste si měli poznačit datum výměny i té druhé, čímž se celá situace zkomplikuje. Oboustrannou výměnou máte jistotu, že jsou tu dva nové kusy o stejné svítivosti, a to je také vhodná příležitost k seřízení světlometů. Ušetříte tím čas, starosti a také peníze.

jeep

Vyplatí se i preventivní výměna

Někteří zkušení řidiči si počínají tak, že předem odhadnou životnost autožárovek h7 Osram a podle toho načasují preventivní zásah, aby byl proveden krátce před zimní sezónou. Tento úkon se mnohdy vyplatí realizovat i s výměnou oleje. A proč právě na zimu? Zimní období je pro každý vůz zatěžkávací zkouškou, motor hůře startuje a snižuje se i viditelnost v průběhu dne. Čerstvý olej vždy vykazuje lepší vlastnosti a snižuje pravděpodobnost selhání motoru.
A prasklá žárovka v zimě? To rozhodně není nic příjemného, zvláště ve chvíli, kdy vás tato událost potká v hustém provozu za nevlídného počasí. Připravte se raději na zimní provoz včas a postupujte podle známého přísloví, že se vás vždy zima bude ptát, co jste dělali v létě.